Шестой школьный день

6-ОЙСИ
Шестой день недели – суббота – является органичной частью целостной  системы работы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день недели. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы,  дополняя и продолжая его. Работа организована по тематическим неделям, декадам, месячникам и т.п.
Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работыСреди  физкультурно-оздоровительных мероприятий в шестой школьный день отводится Дням здоровья, которые проводятся регулярно в течение всего учебного года.
Спортивные мероприятия проводятся для всех возрастных категорий учащихся, включая младшее, среднее и старшее школьное звено .
Мероприятия, проводимые в шестой школьный день:
  • Дни здоровья
  • Родительская суббота
  • Спортландии
  • Мероприятия по правовому воспитанию
  • Занятия по интересам
  • Общешкольные акции
  • Трудовые десанты
  • Поездки и экскурсии
  • Беседы
  • Конкурсы
  • Рейды «Подросток», «Семья»

24.03.2017 10:48 - 07.12.2021 07:52

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

24.03.2017 10:48 - 27.04.2017 10:24

свернуть

План мероприятий в 6-й школьный день на 2-е полугодие 2021-2022 уч. год

 

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

Удзельнікі

15.01.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

Сябруем са скакалкай

Шыла Г.І.

1-11 класы

Інформ-дасье “Свет прафесій”

Байкова Н.І.

 

5-9 класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

Сімагасціцкая Г.І.

10-11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (біялогія, хімія, інфарматыка)

 

Байкова Н.І.

6-11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый.

Паседжанне савета дружыны

Лысікава Т.П.

 

22.01.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

Свята санак, лыжаў і канькоў

Шахрай Т.І.

5-9 класы

Гульня “Шчаслівы выпадак” па творчасці Якуба Коласа “Між алешын, кустоў…”

Нарэйка А.Г.

5-11 класы

Літаратурна –пазнавальная гульня “У краіне чароўных казак”

Тарасевіч В.А.

 

1-7 класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

Сімагасціцкая Г.І.

10-11  класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў

(гісторыя,  грамадазнаўства, руская і беларуская мова )       

Нарэйка А.Г.

Тарасевіч В.А

 

1-11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

 

Лысікава Т.П.

1-11 класы

29.01.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

Мнагабор’е “Здароўе” зіма

Жукоўская В.В.

  1-11 класы

 

Квэст “Законы нашай Зямлі”

Пратасоўская А.А.

3-4

класы

Пазнавальная праграма “Экалогія побач”

Гражэўская Л.М.

5-9

класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

 

10-11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (нямецкая мова)

Жукоўская В.В.

Гражэўская Л.М.

5-11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

 

Лысікава Т.П.

1-11 класы

05.02.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

Спаборніцтвы па лыжных гонках

Сарока Л.Б.

 

“Агеньчык Пямяці” - музейны занятак

Ваўчок Л.С.

1-6 класы

Відэа-круіз “Запаведныя вугалкі Беларусі”

Лысікава Т.П.

6-9

класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

Сімагасціцкая Г.І.

10 – 11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (гісторыя, пачатковыя класы)

Ваўчок Л.С.

Лысікава Т.П.

 

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

 

Лысікава Т.П.

1-11 класы

12.02.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

Спартландыя для самых маленькіх

 

Гарачка В.М.

1-11 класы

 

Гадзіна эканамічных загадак “Капейка рубель беражэ”

Мароз Л.М.

5-9 класы

Гульнёвы занятак “У гасцях у Гнома Эканома”

Жардзецкая А.К.

1-4

 класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

10-11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (матэматыка, фізіка,  руская мова)

Гарачка В.М.

Мароз Л.М.

5-11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

1-11 класы

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

Лысікава Т.П.

1-11 класы

19.02.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

Спаборніцтвы па шашках і шахматах

Шыла Г.М.

3-11 класы

“Гімн роднай мове” – мерапрыемства да Міжнароднага дня роднай мовы

Нарэйка А.Г.

5-9 класы

Інтэлектуальная гульня для юных філолагаў

Іванец С.В.

3-4

класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

10-11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (руская мова, матэматыка)

Нарэйка А.Г.

Іванец С,В.

5 – 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

1-11

Работа дзіцячых маладзежных арганізацый.

Паседжанне савета дружыны

Лысікава Т.П.

1-11 класы

26.02.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

Міні-футбол “Настаўнікі – вучні”

Пратасоўская А.А.

 

1-11 класы

Круглы стол “Закон і сумленне”

Тарасевіч В.А.

 

6-9 класы

Выстава - конкурс “Вяснавыя фантазіі”

Лысікава Т.П.

1-5 класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

Сімагасціцкая Г.І.

 

10-11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (біялогія, хімія, пачатковыя класы)

Сімагасціцкая Г.І.

Пратасоўская А.А.

 

1 – 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

 

Лысікава Т.П.

1-11 класы

05.03.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

 

Шахрай Т.І.

 

8 – 11 класы

Творчыя майстэрні “Сувенір для любімай мамы”

Мароз Л.М.

2-6

класы

Арганізацыйна-дзейнасная гульня “Абарані сябе сам”

Жукоўская В,В.

5-9

класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

10-11

класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (пачатковыя класы, нямецкая мова)

Жукоўская В,В.

Шахрай Т.І.

1- 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа дзіцячых маладзежных арганізацый.

Паседжанне савета дружыны

Лысікава Т.П

1-11 класы

12.03.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

Спартландыя для самых маленькіх

 

Гарачка В.М.

10 – 11 класы

Гульнёвы занятак з элементамі трэнінга “Культура паводзін”

Сарока Л.Б.

1-5 класы

Экалагічны суд “Праблемы сучаснасці”

Сімагасціцкая Г.І.

 

6-9

класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

10-11

класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (гісторыя, пачатковыя класы)

Тарасевіч В.А.

Шахрай Т.І.

5- 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

 

Лысікава Т.П.

1-11 класы

19.03.22

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

 

Гражэўская Л.М.

8 – 11 класы

Кіналекторый “Званы Хатыні”

Ваўчок Л.С.

1 – 6

класы

Вусны часопіс “Наркотыкі – хвароба стагоддзя”

Жардзецкая А.К..

7-9

класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (інфарматыка, фізіка, беларуская мова)

Байкова Н.І.

Жардзецкая А.К.

5-11 класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

 

10 – 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

Лысікава Т.П.

1-11 класы

26.03.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

 

Лысікава Т.П.

2 – 11 класы

Ток-шоу “Сучасны свет прафесій. Як зрабіць выбар”

Тарасевіч В.А.

 

7-9 класы

Гульня-падарожжа “Сакрэты здароўя”

Іванец С.В.

1-6

класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

 

1-11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (біялогія, матэматыка)

Іванец С.В.

Сімагасціцкая Г.І.

5-11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

Лысікава Т.П.

1-11 класы

02.04.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

 

Гарачка В.М.

 

1-11класы

Гульнёвая праграма “Нам без шуток - никуда”

Жукоўская В.В.

1 – 5

класы

Інтэлектуальная гульня “Усё аб усім”

Нарэйка А.Г.

6-9 класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

 

10-11  класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (руская, беларуская мова, нямецкая мова)

Жукоўская В.В.

Нарэйка А.Г.

4 – 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

Лысікава Т.П.

1-11 класы

09.04.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

Шыла Г.М.

1 – 6 класы

Пуле цудаў “Гэты загадкавы Космас”

Пратасоўская А.А.

6-9 класы

Гульня-віктарына “Якая яна, наша Беларусь?”

Жардзецкая А.А.

1-5 класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

 

10-11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (пачатковыя класы, беларуская мова, руская мова)

Пратасоўская А.А.

Жардзецкая А.А.

7 – 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

 

Лысікава Т.П.

1-11 класы

16.04.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

 

Сарока Л.Б.

1-11 класы

Гадзіна пазнання “Сямейны бюджэт”

Гражэўская Л.М.

5-9 класы

Гульня-лабірынт “Мы – пешаходы. Мы – пасажыры”

Шахрай Т.І.

1-5 класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

 

10 – 11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (нямецкая мова, пачатковыя класы)

 

Шахрай Т.І.

Гражэўская Л.М.

Сарока Л.Б.

3-11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

Лысікава Т.П.

1-11 класы

23.04.22

Дзень здароўя

Ваўчок Л.С.

1-5 класы

Народны каляндар “Вялікдзень”

Мароз Л.М.

1-5 класы

Круглы стол “Чарнобыль. Памяць і боль”

Сімагасціцкая Г.І.

 

6-9 класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

 

10-11  класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (руская мова, гісторыя)

Мароз Л.М.

Ваўчок Л.С.

5-11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа дзіцячых маладзежных арганізацый.

Пасяджэнне савета дружыны

Лысікава Т.П.

1-11 класы

30.04.22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

 

Пратасоўская А.А.

1-11 класы

Вусны часопіс “ Быў доўгі шлях да Перамогі”

 

Тарасевіч В.А.

 

 

1-5класы

 

Інтэлектуальныя спаборніцтвы “Лічы, рашай, думай”

Іванец С.В.

 

6-9 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў

(гісторыя, грамадазнаўства, матэматыка)

Тарасевіч В.А.

Іванец С.В.

 

5-11 класы

 

Работа дзіцячых маладзежных арганізацый.

 

Лысікава Т.П.

1-11 класы

07.05.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

 

Лысікава Т.П.

 

1-11 класы

Конкурс прэзентацый “Прафесія маёй мары”

Нарэйка А.Г.

5-9 класы

Турнір знаўцаў “Сімвалы нашай краіны”

Сарока Л.Б.

1 – 4 класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

 

10 – 11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (пачатковыя класы, беларуская мова)

Лысікава Т.П.

Нарэйка А.Г.

5 – 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа дзіцячых маладзежных арганізацый

Лысікава Т.П.

1-11 класы

14.05.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

 

Шахрай Т.І.

1-11 класы

Віктарына “Я вазьму ў падарожжа..”

Жукоўская В.В.

1-5

класы

Дзелавая гульня “Эканоміка сям’і”

Шыла Г.М.

6-9

класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

Сімагасціцкая Г.І.

10 – 11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (пачатковыя класы, нямецкая мова)

 

Жукоўская В.В.

Шахрай Т.І.

1 – 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

Ваўчок Л.С.

Лысікава Т.П.

1-11 класы

21.05.22

 

Акцыя “Міншчына спартыўная”

 

Ваўчок Л.С.

1-11 класы

Віктарына “У краіне АВС”

Жардзецкая А.К.

4-6

класы

Гадзіна зносін  “Кожны з нас частка нашай Радзімы!”

Гражэўская Л.М.

7-9

класы

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

10 – 11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (нямецкая мова, руская мова)

 

Гражэўская Л.М.

Жардзецкая А.К.

3 – 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый.

Пасяджэнне савета дружыны

Лысікава Т.П.

1-11 класы

28.05.22

Акцыя “Міншчына спартыўная”

 

 

Гарачка В.М.

1-11 класы

Гадзіна зносін “Маё бяспечнае лета”

Мароз Л.М.

 

1-6

класы

Аперацыя “ Кніжкіна бальніца”

Сімагасціцкая Г.І.

5-9

клас

Факультатыўныя заняткі “Уводзіны ў аграрныя прафесіі”

 

Сімагасціцкая Г.І.

10 – 11 класы

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў (руская мова, хімія, матэматыка)

 

Мароз Л.М.

Гарачка В.М.

Сімагасціцкая Г.І.

5 – 11 класы

Кансультацыі педагога-псіхолага, педагога сацыяльнага для вучняў і бацькоў

Шыла Г.М.,

Ваўчок Л.С.

 

Работа  дзіцячых маладзежных арганізацый

Лысікава Т.П.

1-11 класы

24.03.2017 10:48 - 11.01.2022 14:31

свернуть